onas
Zarząd
Członkowie
Działalność
Seminaria
zebrania
Organizacyjne
Statut
Kontakt
Linki
ptets
 
 
 
 
 

Seminarium EMC (20.10.2015) (tekst publikowany w Biuletynie UZ) Producenci urządzeń elektrycznych i elektronicznych, muszą spełnić wiele różnych wymagań technicznych i prawnych aby móc wprowadzić swój wyrób na rynek Unii Europejskiej. Jednym z tych wymagań jest zapewnienie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Spełnienie wymagań EMC przez urządzenie oznacza, że nie generuje ono zaburzeń elektromagnetycznych, które mogłyby zakłócać pracę innych urządzeń elektronicznych oraz samo urządzenie pracuje poprawnie w swoim środowisku elektromagnetycznym.

Zagadnieniom zapewnienia kompatybilności elektromagnetycznej poświęcone było "Seminarium EMC", które odbyło się 20 października bieżącego roku w budynku A 29. Seminarium organizowane było przez Instytut Inżynierii Elektrycznej na Wydziale Informatyki Elektrotechniki i Automatyki, firmę Wurth Elektronik, Zielonogórski Oddział PTETIS, oraz studenckie koło SEP.

W seminarium i połączonym z nim szkoleniu udział wzięli pracownicy (głównie działów R&D) firm z naszego regionu, pracownicy uczelni oraz studenci. Prelekcje z zakresu EMC połączone były z prezentacją materiałów, elementów i podzespołów wykorzystywanych do poprawy EMC urządzeń elektronicznych, oferowanych przez firmę Wurth Elektronik. W harmonogramie seminarium znalazło się również zwiedzanie Środowiskowego Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej Instytutu Inżynierii Elektrycznej. Laboratorium świadczy usługi pomiarowe i doradcze w zakresie EMC dla większości firm z branży elektronicznej naszego regionu, i jest jednym z najdłużej działających laboratoriów tego typu w kraju.

Seminarium stało się okazją do wymiany doświadczeń oraz zacieśniania współpracy pomiędzy firmami a Laboratorium EMC UZ.

Galeria

<< Powrót

<< Powrót na stronę główną <<